یکی از دلایل عمده نبود رغبت سرمایه گذاران و گردشگران جهت استفاده و خرید شناور های تفریحی، نبود مکانی مناسب و ایمن جهت پهلوگیری و ارائه خدمات به این شناورها می باشد، لذا امروزه احداث اسکله شناور با جهت پهلوگیری و ارائه خدمات به شناورها در مارینا کاسپین گزینه ای مناسب به شمار می رود.

مارینا کاسپین  با هدف ایجاد بستری امن جهت نگهداری قایق‌های شما در منطقه آزاد انزلی احداث  و راه اندازی شد. این اسکله  نخستین مارینای شمال کشور و همچنین بروز ترین و حرفه ای ترین مجموعه تفریحات دریایی در این منطقه می باشد، مارینا کاسپین محلی است که قایق شما در آن نگهداری شده و علاوه بر امنیت، وجود سرویس‌های دوره‌ای، امکانات شستشوی با آب شیرین و هر آنچه برای حفظ قایق خود بدان نیازمندید فراهم است

مارینا کاسپین در فاز دریایی خود شــامل ۱۵۰  محل پارک برای انواع شــناورهای تفریحی و لوکس در اندازه های مختلف می باشد، که در سال ۱۳۹۷ در منطقه آزاد انزلی توسط شرکت مکین دریا احداث گردید. این مجموعه که در فاز آبی شامل ۴پانتون است. اسکله‌های مارینا همگی ساخت شرکت degai  فرانسه بوده که توسط شرکت مکین دریا وارد و نصب گردیده، بر روی تمامی اسکله ها و برای هر محل پهلوگیری پداستالهای  آب شیرین و برق و هچنین SOSجهت ســرویس دهی به شــناورها وجود دارد. اسکله های مارینا همگی توسط شــرکت مکین دریا مونتاژ و نصب گردیده اســت. رسالت اصلی این مجموعه که لوکس تریـــن مجموعه دریایی در شمال ایران است، ایجاد بستـــری امن جهت نگهداری وسرویس دهی به شناور های موجود بوده تا دیگر مالکیـــن شنـــاورها دغدغه های به آب اندازی و از آب گیری شناور را نداشـــته باشند و بـــا انبساط خاطر از دریا نوردی خود لذت ببرند. مالک شناور می تواند بعد از عقد قرارداد اجاره در محل مشخص شده توسط مارینا پهلوگیری نموده و مجموعه مارینا موظف به رســیدگی و محافظت از شــناور بوده تا همواره در وضعیت مطلوب جهت دریا نوردی باشــد.

درباره امکانات و خدمات مارینا:

هدف از احداث این مارینا،  از یک سو فراهم آوردن مکانی جهت نگهداری و سرویس دهی به شناورهای شخصی و مالکان آنها در محیطی لوکس و مدرن می باشد و از سوی دیگر وجود کلاب تفریحات دریایی، مدرسه  بادبانی و سایر امکانات ورزشی یا رفاهی این مجموعه به خودی خود سبب جذب حداکثری گردشگران یا ورزشکاران علاقه مند به این مارینا می شود.

از انجا که “مارینا کاسپین” نخستین مارینا و یات کلاب  شمال کشور  می باشد، تاثیر زیادی  بر جذب علاقه مندان به خرید یا اجاره شناورهای لوکس شخصی داشته و همچنین کمک شایانی نیز به مالکین شناوری مینماید که تا کنون مکانی برای پارک و نگهداری طولانی مدت شناورهای خود نداشته اند. با امکانات و خدماتی که در این مارینا ارائه می شود دیگر نیاز به ” به آب اندازی ” یا ” از آب گیری ” شناور برای هر سفر کوتاه دریایی نیست و شناور همیشه در محل پارک خود در مارینا برای استفاده آماده می باشد. همچنین مالکین میتوانند از بابت نگهداری و سرویس های فنی نیز که به طور منظم ومداوم برای تمام شناورها در مارینا انجام می شود نیز استفاده کنند.

بخشی از وظایف مجموعه مارینا کاسپین به این شرح است:

۱- حفاظت و حراست از شناور‌های پارک شده
۲- شستشو و نگهداری از شناورها
۳- رسیدگی‌های نوبه‌ای به شناور در صورت مراجعه دیر به دیر مالک شناور
۴- انواع تعمیر و سرویس شناور‌ها در صورت درخواست مالک
۵- خزه زدایی و اعمال ضد خزه در صورت درخواست مالک
۶- انواع فایبر و ژلکات کاری بدنه شناور در صورت درخواست مالک
۷-  شستشو‌های خاص و ویژه با بهترین برند مواد شوینده شناور‌های در صورت درخواست مالک
۸- پر کردن مخزن آب شیرین
۹- پر کردن مخزن سوخت در صورت درخواست مالک

 

این مجموعه تفریحی در چشم اندازی بی نظیر امکانات و تسهیلات زیر را در خود جای داده است :

  • اسکله اختصاصی جهت پهلوگیری شناورهای تفریحی
  • بزرگترین مرکز فروش تخصصی شناورهای تفریحی
  • انواع رستوران به همراه غذاهای متنوع
  • انواع کافی شاپ ها و استراحتگاههای ساحلی
  • مـرکز خدمات پس از فروش، تعمیـر و نگهـداری شناور
  • فروشگاه لوازم و تجهیزات دریایی
  • کلوپ تفریحات دریایی
  • مدرسه بادبانی
  • کلوپ تفریحات دریایی