مارینای کیش اولین مارینای ایران با ۲۷۸ جای پارک برای انواع شناور در اندازه‌های مختلف است که در سال ۱۳۹۲ با همکاری دو شرکت بهمبر و مکین دریا در جزیره کیش افتتاح شد. این مجموعه که در فاز آبی شامل ۸ پانتون است که یکی از آن‌ها مخصوص سوخت رسانی به شناور‌ها می‌باشد. ساخت موج شکن‌ها و شمع کوبی این مجموعه توسط شرکت بهمبر انجام گردیده و اسکله‌های مارینا همگی ساخت شرکت ‘پورالو’ فرانسه بوده که توسط شرکت مکین دریا وارد و نصب گردیده. هر اسکله بر روی خود شامل چندین ایستگاه آب شیرین و برق بوده که مالکین می‌توانند در صورت نیاز هر زمان استفاده کنند. 
رسالت اصلی این مجموعه که لوکس ترین مجموعه دریایی در ایران است سرویس دهی به شناور‌های تفریحی موجود در جزیره کیش بوده که دیگر مالکین شناور دغدغه‌های به آب اندازی و از آب گیری را نداشته و با خیال راحت از دریا نوردی لذت ببرند. مالکین شناور می‌توانند بعد از اجاره محل مورد نظر شناور خود را در مارینا گذاشته و مجموعه مارینا موظف به رسیدگی و محافظت از شناور بوده تا شناور همیشه در وضعیت مطلوب خود قرار داشته باشد تا مراجعه بعدی مالک، شناور اماده برای دریا نوردی ایشان باشد.

از آنجا که “مارینا کیش” بزرگترین مارینا و یات کلاب  کشور  می باشد، تاثیر زیادی  بر جذب علاقه مندان به خرید یا اجاره شناورهای لوکس شخصی داشته و همچنین کمک شایانی نیز به مالکین شناوری مینماید که تا کنون مکانی برای پارک و نگهداری طولانی مدت شناورهای خود نداشته اند. با امکانات و خدماتی که در این مارینا ارائه می شود دیگر نیاز به ” به آب اندازی ” یا ” از آب گیری ” شناور برای هر سفر کوتاه دریایی نیست و شناور همیشه در محل پارک خود در مارینا برای استفاده آماده می باشد. همچنین مالکین میتوانند از بابت نگهداری و سرویس های فنی نیز که به طور منظم ومداوم برای تمام شناورها در مارینا انجام می شود نیز استفاده کنند.